PODZEMNÍ SKLEP – PROČ SI HO POŘÍDIT?

Už před několika desítkami let se při stavbách domů upustilo od podsklepení. A mnohým právě sklep chybí.

Důvodů, proč se od pořizování sklepa pod domem upustilo, je hned několik. První a nejzásadnější je, že podsklepení není zrovna levnou záležitostí. Nese sebou navíc složité technické požadavky. Sklepy jsou často vlhké, mnohdy narušují statiku celého domu…

A proto je skvělou – levnější, velmi elegantní a zároveň efektivní – alternativou sklep pod zemí.
Podzemní sklep je velmi prostorný (také záleží na variantě, kterou si vyberete), udržuje stálou teplotu, nebojujete v něm s vlhkostí stěn… Má prostě obrovské množství plusů.

Stavba našich podzemních sklepů se provádí podle mnohem přísnějších evropských DVS protokolů Německé svařovací asociace. Hlavním materiálem sklepa je homogenní polypropylen. Na rozdíl od nízkotlakého polyethylenu deformovatelného statickým zatížením, český polypropylen dokonale „drží“ formu, zajišťuje pevnost sváru v 98% počáteční pevnosti a je estetičtější.
Dno je vyrobeno ze dvou vrstev, jelikož prochází maximálním napětím v důsledku tlaku podzemní vody (až 3 MPa a více). Dvojvrstvá základna pracovní komory je vyrobena z polypropylenových desek s vyvinutým vnějším opracováním o celkové tloušťce 80 mm a s druhou vrstvou homogenního kopolymeru polypropylenu o tloušťce 8 až 10 mm.

Každý sklep má již vše, co potřebujete:

  1. Pracovní prostor 1,80 m, průměr 1,90 m
  2. Pohodlné schodiště
  3. Čtyři police po celém obvodu sklepa pro umístění potravin a tekutin např. zavařenin, kompotů, ovoce, zeleniny, vína…
  4. Systém přirozeného oběhu vzduchu pomocí ventilace, kterou si můžete jednoduše regulovat.

PODÍVEJTE SE NA NABÍDKU