HLEDÁTE KÁMEN NA VENKOVNÍ (ale i vnitřní designový) OBKLAD? PRÁVĚ JSTE HO NAŠLI

Najít vhodný kámen na venkovní dlažbu je docela oříšek. Kdo se nespokojí se zámkovou dlažbou, ale chce opravdu něco krásného, funkčního, přírodního a navíc za přijatelnou cenu, je mnohdy postaven před neřešitelný úkol. Častou volbou je klasický pískovcový kámen, zvláště pak v lokalitách, kde se vyskytuje. Díky jeho oblibě  dnes patří do vyšší cenové kategorie. Nevýhodou je nasákavost a např. při využití pro přístřeškem nechráněné venkovní dlažby, se musíme smířit s tím, že bude permanentně „nacucaný“ vodou a ideálním prostředím pro růst mechů a tvorbu dalšího přírodního „znečištění“ i mechanického. Zvláště pak s orientací na světové strany bez slunečního svitu. Elegantním a praktickým řešením je pískovcový kámen od firmy Kinghouse, který je díky svým vlastnostem a rozsahem využití ideální pro široké spektrum realizací. Přesvědčit se můžete po domluvě osobně na realizacích. Navíc jen do 15. prosince za letošní ceny. Více o něm nám řekl Josef Šorm. 

Jaké jsou vlastnosti kamene od firmy Kinghouse?
Námi dovážený originální pískovcový kámen  je sedimentární hornina s deskovitou odlučností, která vznikala již před 60 miliony lety. Specifické složení, původ, vysoká pevnost a značný obsah křemene mu dávají jednu důležitou vlastnost, kterou je velmi nízká, naprosto minimální, povrchová, nasákavost. Narozdíl od klasického pískovce, jej lze považovat  za voděodolný a v kombinaci s doporučenou spárovací hmotou s malou nasákavostí způsobuje rychlé vysychání povrchu a co je důležité, doporučujeme aplikovat v místech, kde je třeba uchránit stavby před pronikáním vody. Např. pochozí plochy kolem domu, zvláště pak u starších neizolovaných staveb, kolem sklepů apod.  

Na kameni je skvělé, že jeho využití je velmi rozmanité od stavebnictví po architekturu…
Ano. Kámen těžený na povrchu lomu tvoří velmi tenké obkladové desky, které jsou vhodné pro obklady koupelen, plotových korpusů, soklů staveb a dalších rozličných stavebních prvků. Využití je ale mnohem širší. Od obkladů a zídek, přes jezírka a dlažby, až ke gabionovým sítím a košům. Unikátní je také téměř vodorovný povrch, který ho předurčuje k použití na přírodní šlapáky, speciální formátované dlažby a schody. Pro tento typ výrobků je více vhodný kámen z vnitřní části těžební stěny, který má vyšší obsah křemene. Používá se také pro dlažbu okolo bazénů, protože je protiskluzový. V poslední době se na trhu začaly prosazovat i opracované, štípané nebo částečně řezané výrobky a omílaná kamenná kůra v několika frakcích. 

Určitě je důležitá i barevnost kamene…
Samozřejmě. Tento kámen svou barevností vyniká. Z pískově okrové barvy přechází velmi jemně a nenásilně v barvu šedou až šedomodrou. Každý kámen má svůj specifický tón, přesně jak to zařídila příroda. Tyto jedinečné mutace a barevné přechody tak vaši realizaci učiní naprosto výjimečnou, ojedinělou a originální. A co je podstatné, naprosto dokonale ladí a zároveň vytváří nenásilný kontrast s pískovcovým kamenem pocházejícím z Českého ráje a vytváří tak dokonalý celek. 

CE INFORMACÍ

kontaktujte nás • 774 709 588 • osobní schůzka po domluvě

Rozhovor s článkem vyšel v novinách Český ráj v akci – vydání listopad 2021